Skip to main content

Sekretarzyki na wymiar

Nowoczesny sekretarzyk ma, podobnie jak jego poprzednicy, minimalistyczny design i lekkość charakterystyczną dla mebli przeznaczonych wyłącznie do drobnych prac biurowych. Ustawienie sekretarzyka w dowolnym miejscu mieszkania nie wiąże się więc z koniecznością organizacji tam całego biura – stolik można przestawiać w zależności od potrzeb czy upodobań. Jego lekka konstrukcja sprzyja częstym zmianom aranżacji i przestawianiu go z miejsca na miejsce. No, chyba że znajdziemy w mieszkaniu kąt, w którym sekretarzyk będzie wyglądał naprawdę zjawiskowo…

Sekretarzyki

Sekretarzyk – mebel z długą historią

Pierwsze sekretarzyki pojawiły się we Francji, gdzie królowały w salonach bogatych mieszczan, największą popularnością ciesząc się w XVIII i XIX wieku. Sekretarzyk (secrétaire) od samego początku był meblem przeznaczonym do pisania – do szybkiego podpisywania wszelkiego rodzaju dokumentów i umów, bo wspomniane czasy charakteryzowały się dynamicznym rozwojem gospodarczym. Lekkość tego atrakcyjnego wizualnie, ale i bardzo funkcjonalnego mebla, była tym, co odróżniało go od masywniejszej sekretery – także przeznaczonej do pisania, ale mającej sylwetkę jednodrzwiowej szafy.

Uznaje się, że przodkiem sekretarzyka i sekretery był tzw. kabinet, czyli drewniana nadstawka, o kształcie skrzynki z zamykanymi drzwiczkami, którą można było ustawić na stole czy komodzie. Skrzynka ta mieściła schowki i szufladki, w których przechowywano nie tylko dokumenty i materiały piśmiennicze, ale także biżuterię.

Jeśli ktoś marzy dziś o sekretarzyku ma dwie możliwości: nabyć oryginalny mebel o historycznej wartości w DESIE czy na targu staroci, albo zamówić nowoczesny sekretarzyk na wymiar.

Funkcjonalny mebel nie tylko do małego mieszkania

Dobrze zaprojektowany sekretarzyk na zamówienie sprawdzi się nie tylko jako minimalistyczne biurko w małym mieszkaniu. Sekretarzyk na wymiar będzie też doskonałą ozdobą każdej przestrzeni, w której potrzebujemy mebla do pełniącego funkcję blatu roboczego z dodatkowymi schowkami. Taka potrzeba często widoczna jest w hallu, przedpokoju, korytarzu – tam, gdzie tuż przed wyjściem z domu chcemy sprawdzić zawartość torebki, podpisać dziecku zgodę na wycieczkę albo potwierdzić odbiór przesyłki od listonosza czy kuriera a nawet szybko odpisać na wiadomość. Sekretarzyk i krzesło to komfort prędkiego „ogarnięcia się” przed wyjściem, bez konieczności wchodzenia w głąb mieszkania (często w brudnych butach i pełnym rynsztunku).

Sekretarzyk na zamówienie to doskonały pomysł na wiosenne odświeżenie mieszkania – to drobiazg, który może bardzo pozytywnie wpłynąć na aranżację miejsca, które opatrzyło się już wszystkim domownikom.

Nowoczesne sekretarzyki na zamówienie

Sekretarzyki to rozwiązanie idealne dla osób, które potrzebują nowoczesnych, a do tego unikalnych mebli. Twoje pomieszczenie (w tym wypadku biuro) może być modne, a designerskie dodatki sprawią, że będzie też stylowe - i wcale nie musi być duże! Zadbamy by było praktycznie i tanio w eksploatacji. Ceny naszych mebli zależą od Twoich potrzeb dlatego musisz się z nami skontaktować by poznać cennik - Najlepiej jak złożysz zamówienie na tej stronie - wtedy otrzymasz wycenę.

Biuro - projektowanie stylowych wnętrz

Nasi profesjonalni konsultanci pomogą Ci zaprojektować wymarzone meble, nie tylko sekretarzyki, ale także całe pomieszczenie a nawet dom. Napisz do nas lub zadzwoń by uzyskać więcej informacji. Podaj wymiary pomieszczenia czy miejsca w którym ma znajdować się Twój wymarzony mebel - dostosujemy projekt do Ciebie. Nie ważne czy wolisz meble oszklone, ażurowe, stojące czy wiszące. Dostosujemy je według Twoich potrzeb.

Nasze sekretarzyki mogą imitować wszelkie rodzaje drewna na przykład:

 • sosna
 • olcha
 • dąb
 • buk
 • jesion
 • modrzew
 • świerk
 • orzech

Kolory pozostawiamy do życzenia klienta, meble mogą być matowe lub lakierowane na wysoki połysk, najczęściej klienci wybierają meble:

 • białe
 • czarne
 • czerwone
 • żółte
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki
Średnia ocena: 4,83, na podstawie 6 opinii.
Loading...