Meble na poddasze na zamówienie

Poddasze to dodatkowa przestrzeń w domu, która może stać się klimatyczną sypialnią główną, dodatkowym salonem, pokojem rodzinnym lub gościnnym. Do zabudowy na poddaszu najczęściej używamy mebli robionych na zamówienie, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie tego wyjątkowego wnętrza ze skosami. Meble na poddasze wykonane na wymiar to gwarancja funkcjonalności i komfortowego ich użytkowania. Zabudowa poddasza może harmonijnie komponować się z aranżacją pozostałych pomieszczeń w domu lub zdecydowanie się od niej różnić, co pozwala na podkreślenie oryginalnego charakteru tego wnętrza.

Nasze główne produkty:

Szafy na zamówienie Kuchnie na zamówienie
Drzwi przesuwane do szaf

Drzwi przesuwne do szaf

Funkcjonalne drzwi do szaf? Wybierz te przesuwne! To jedno z najprostszych i najpraktyczniejszych sposobów na wygodne zamykanie i otwieranie szaf, bez względu na ich gabaryty i ustawienie. Drzwi przesuwne wykonane na zamówienie i na wymiar będą idealnie pasowały do mebli oraz pomieszczenia, w którym się znajdą. Producent zadba, by były wykonane z najwyższej jakości materiałów, perfekcyjnie wykończone oraz odpowiednio lekkie i wyposażone w mechanizm gwarantujący, że będą służyć bezawaryjnie przez wiele lat.

Regały drabinkowe

Regały drabinowe

Regały drabinowe zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznemu wyglądowi, przywodzącemu na myśl przystawioną do ściany drabinę. To proste ażurowe konstrukcje bez pleców, co nadaje im lekkość i sprawia, że pomieszczenie nie wygląda na przytłoczone meblami. Regały drabinowe na zmówienie będą mały dostosowaną do potrzeb każdego użytkownika ilość oraz szerokość półek – trzeba pamiętać, że ich schodkowa konstrukcja sprawia, że górne półki są węższe niż dolne. Tego rodzaju regały idealnie nadają się do eksponowania bibelotów, ale także lekkich książek.

Regały schodkowe

Regały schodkowe

Przestrzeń pod schodami zagospodarować można na różne sposoby, ważne żeby nie zostawiać jej samej sobie, bo wtedy łatwo o bałagan. Dobrym pomysłem są regały schodkowe, które dopasować można w dowolną wnękę pod schodami. Im bardziej efektowne schody, tym regał pod schodami powinien być bardziej ascetyczny. Jeśli stawiamy na półki otwarte, trzeba na nich będzie utrzymywać idealny porządek. Oczywiście regały schodkowe ustawić można także w innych miejscach – ich asymetria może wpływać na oryginalną aranżację pomieszczeń.

Szafy wnękowe

Szafy pod zabudowe

Szafy do zabudowy na wymiar to nowoczesne rozwiązanie dedykowane osobom, które szczególnie cenią sobie możliwość indywidualizacji mebli wielkogabarytowych oraz przystosowania ich do najbardziej nawet nietypowych potrzeb związanych z przechowywaniem oraz lokalizacją samego mebla. Nowoczesne szafy pod zabudowę zawsze wymiarowane są na miejscu u Klienta, co daje możliwość uwzględnienia wszelkich niestandardowych przestrzeni, jak skosy czy dobrania takich materiałów, które optycznie powiększą albo doświetlą pomieszczenie.

Szafa na zamówienie może być maksymalnie prostą bryłą z tradycyjnymi drewnianymi (bądź z płyty) jedno- lub dwuskrzydłowymi drzwiami oraz klasycznym systemem przechowywania (półki plus reling). Może też przybrać formę na wskroś nowoczesnego mebla z systemem drzwi przesuwnych, harmonijkowych czy żaluzjowych zrobionych z paneli z hartowanego szkła oraz z rozbudowanym systemem półek, schowków (w tym narożnych), koszy, szuflad, relingów zwykłych i teleskopowych.

Szafy wnękowe

Szafa na poddaszu

Poddasze pod spadzistym dachem pełne jest skosów, które znacznie utrudniają aranżację przestrzeni użytkowej. Utrudniają, ale nie uniemożliwiają – szafy na poddaszu muszą być po prostu projektowane na wymiar. Skośne ściany wymuszają stworzenie systemu dopasowanych do nich szaf, które dzięki nietypowemu kształtowi mogą okazać się wyjątkowo pojemne a także stanowią idealne miejsce do przechowywania przedmiotów o nietypowym kształcie. Szafy pod skosami na poddaszu to wyzwanie dla projektanta, ale efekt jest zwykle więcej niż zadowalający.

Poddasze na wymiar u sprawdzonego producenta

Poddasze o charakterze użytkowym można zagospodarować na wiele sposobów. Najczęściej rezygnujemy ze stawiania jakichkolwiek ścian działowych, decydując się na pozostawienie dużej przestrzeni - bywa, że największej w całym domu. Swoboda jej aranżacji jest ogromna. Jeśli wyeksponujemy więźbę dachową i zamówimy drewnopodobne meble na wymiar, całość będzie robiła imponujące wrażenie. Wiele osób odkłada zagospodarowanie strychu na potem, na czas, w którym pojawi się konkretna potrzeba pozwalająca na optymalne wykorzystanie tego miejsca. 

Sypialnia na poddaszu

Często na poddaszu aranżuje się dużą komfortową sypialnię, odizolowaną od reszty domu. Można się w niej zaszyć z dala od codziennego zgiełku. Jeśli wyposażymy tę przestrzeń w perfekcyjnie dobrane meble, uwzględniające istniejące skosy, na pewno będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna - prawdziwa oaza spokoju. 

Pokój dziecięcy bez ograniczeń

Na poddaszu można także zorganizować pokój dziecięcy - prawdziwe eldorado dla maluchów. Skosy będą dodatkowym atutem, ułatwiającym tworzenie kryjówki czy bazy albo... niestandardowego systemu przechowywania zabawek, ułatwiającego dzieciom utrzymanie porządku. Na strychu sprawdzą się meble na zamówienie, dzięki którym uda się wykorzystać miejsca pod skosami. Im niej przestrzeni zabierzemy, tym lepiej - o atrakcyjności pokoju dziecięcego na strychu przesądza jego metraż i brak ścian działowych. To może być prawdziwy plac zabaw: da się tu zamontować huśtawkę, rozłożyć kolejkę elektryczną albo stworzyć doskonałe stanowisko gamingowe. 

A może pracownia?

Na strychu warto także urządzić pracownię. Jeśli potrzebujemy miejsca na realizację naszej pasji artystycznej czy rzemieślniczej, strych będzie doskonałym rozwiązaniem. Dobrze doświetlony, pozwalający na wstawienie ogromnego stołu, sztalug, maszyny do szycia czy przechowywanie przedmiotów, które w części mieszkalnej tylko sprawiają kłopot, odda nam nieocenione usługi. Oczywiście niezbędne wtedy będą meble na wymiar, które pomieszczą farby, narzędzia, wszelkie niezbędne materiały i akcesoria.

Średnia wartość ocen produktów w kategorii Poddasze to 4.62 gwiazdki, na podstawie 16 głosów.