Skip to main content

Meble do jadalni na zamówienie

Jadalnia na zamówienie

Jadalnia może być osobnym pomieszczeniem lub częścią większego, otwartego wnętrza z kuchnią i salonem. Meble do jadalni powinny być idealnie dopasowane do jej rozmiarów oraz indywidualnych potrzeb właścicieli domu lub mieszkania. Idealne meble jadalniane? To oczywiście meble wykonane na zamówienie i na wymiar. Planując aranżację jadalni możemy wówczas dopasować gabaryty i kształt stołu oraz krzeseł do konkretnego wnętrza, a także wyposażyć pomieszczenie w funkcjonalną witrynę, regał lub konsolę.

Jakich mebli na wymiar szukasz?

Jadalnia na wymiar u sprawdzonego producenta

Jadalnia - stół do jadalni z litego drewna

Jeśli decydujemy się na jadalnię jako osobne pomieszczenie, jej aranżacja musi być maksymalnie funkcjonalna. Nie ma nic gorszego niż źle rozplanowane meble w jadalni, które sprawiają, że trudno dostać się do stołu, a przy większej liczbie gości trzeba się po prostu przepychać. Naczelna zasada brzmi: w jadalni dostęp do stołu musi być każdej strony i musi być on swobodny. Wielkość stołu dostosowujemy do intensywności życia rodzinnego i towarzyskiego, podobnie jak liczbę krzeseł - dostawki w postaci foteli biurowych nie są mile widziane. Jeśli zależy nam na tym, żeby mieć pod ręką zastawę stołową i sztućce, warto zamówić kredens/witrynę ze stosownym systemem przechowywania. Warto także zastanowić się nad osobnym barkiem.

Duży stół do jadalni

Duży stół do jadalni drewniany, prostokątny, wiklinowe krzesła

Stół do jadalni powinien być duży i solidny. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się stół rozsuwany/rozkładany. Coraz częściej decydujemy się na stoły okrągłe lub owalne, które także mogą być w wersji rozkładanej. Towarzyszą im atrakcyjne wizualnie krzesła, często tapicerowane, bo Polacy uwielbiają biesiadować i długie godziny spędzać za suto zastawionym stołem.

Stół powinien być na tyle duży, żeby można na nim ustawić nie tylko zastawę i smakowite dania, ale także ozdoby: świece czy kwiaty. Atrakcyjnie prezentują się lampy wiszące bezpośrednio nad stołem, bądź ustawione na nim punkty świetlne

Kredens, barek, stolik kawowy

Zamawiając meble na wymiar do jadalni, uwzględnijmy wszystkie potrzeby domowników i gości. Dodatkowe meble, jak wspomniany kredens czy barek na wymiar ułatwią nam obsługę (i samoobsługę) biesiadników. Dodatkowy stolik kawowy z fotelami czy krzesłami pozwoli na "pracę w podgrupach" po głównym posiłku — to doskonałe rozwiązane na czas dużych spotkań rodzinnych i towarzyskich, w których biorą udział goście w różnym wieku. 

Nowocześnie wyposażona jadalnia staje się sercem domu i ulubionym miejscem spotkań towarzyskich. Warto wyposażyć ją w meble na zamówienie, które uczynią to pomieszczenie równie komfortowym, co atrakcyjnym wizualnie.

Zobacz też inne meble na wymiar:

Średnia wartość ocen produktów w kategorii Jadalnia to 4.41 gwiazdki, na podstawie 17 głosów.