Skip to main content

Elegancki barek na kółkach jest perfekcyjnym uzupełnieniem aranżacji salonu albo wygodnym dodatkiem do dużej stylowej kuchni. Nowoczesne wzornictwo, niewygórowane ceny oraz możliwość zamówienia barku na wymiar sprawiają, że warto zainwestować w ten coraz bardziej popularny mebel, żeby ułatwić sobie przechowywanie alkoholi oraz akcesoriów barowych, a gościom uprzyjemnić wybór drinków. Barek na kółkach może stacjonować w dowolnym miejscu i zawsze być pod ręką, kiedy tylko wygodnie rozsiadamy się w gronie znajomych.

Jakich mebli na wymiar szukasz?

Zobacz też inne meble na wymiar:

Średnia wartość ocen produktów w kategorii Barki to 4.84 gwiazdki, na podstawie 13 głosów.

Zmiana kultury picia alkoholu znacząco wpłynęła na to, w jaki sposób eksponujemy w naszych domach procentowe trunki. Niegdysiejsze barki usytuowane w meblościankach na wysoki połysk - i te z uchylnymi drzwiami zamykanymi na kluczyk, i przeszklone witryny - ukrywały zwykle czystą wódkę i kupowane za dewizy koniaki. Dziś pijemy mniej bardzo mocnych alkoholi, za to wielu amatorów znajdują białe i czerwone wina z górnej półki czy kraftowe piwa. Delektowanie się dobrej jakości alkoholem wiąże się nie tylko z posiadaniem bogato zaopatrzonego barku, ale także z licznymi akcesoriami do jego serwowania, jak różnego rodzaju kieliszki i szklanki, karafki, słoje z kranikiem, shakery, mieszadełka czy antypoślizgowe barmańskie tace. Jeśli cieszy nas częstowanie gości wyszukanymi trunkami i przygotowywanie fikuśnych drinków, warto zadecydować się na nowoczesny barek na wymiar, który stanie się wizytówką naszej barmańskiej działalności w domowym zaciszu. 

Barek w salonie czy w kuchni?

To niewłaściwie postawione pytanie. Większość współczesnych mieszkań może pochwalić się przestrzenią dzienną powstałą z połączenia kuchni z salonem. Mówimy "otwarta kuchnia", ale mamy na myśli właśnie dużą przestrzeń wspólną, której barek może być naturalnym dopełnieniem. Tak jest w przypadku barku wmontowanego w kuchenną wyspę. 

Jeśli mamy dużą kuchnię w stylu skandynawskim czy prowansalskim, nie obędzie się w niej bez barku umiejętnie eksponującego na widoku butelki w winem. Cała frajda z nowoczesnymi barkami na wymiar polega właśnie na tym, że mają one eksponować swoją zawartość, ciesząc oczy atrakcyjnymi zdobyczami, a nie ukrywać je pod kluczem. Dlatego warto zamówić barek podświetlany niczym muzealne witryny: wszak niektóre wyjątkowo wykwintne alkohole mogą osiągać zawrotne ceny! Bez względu na to, gdzie ostatecznie zlokalizowany zostanie nasz designerski barek, musi on być po prostu atrakcyjnym dopełnieniem aranżacji pomieszczenia.